השף ארמנדו

השף, ארמנדו, ינק את רזי נפלאות המטבח מאימו שהייתה בשלנית עוד במרוקו. "האוכל אצלנו בבית היה עניין של פולחן", מצהיר ארמנדו. את ההשראה, עקרונות האירוח, הניחוחות, אופני הבישול והשילובים בין הטעמים קיבל מאימו ופיתח עם השנים הודות למקומות השונים בהם היה ועבד בעולם.

המטבח של ארמנדו הוא שילוב של אהבה, ייעוד וכישרון המתאים עצמו לכל חיך – בין אם תייר או מקומי .כמי שהיה הבעלים של "בית הפרי וההדר" בחיפה, בעלים של רשת מסעדות הבשר (בעצמ's), ניהל מסעדת דגים גדולה בארץ, מסעדת שף במונטריאול ועבודה רציפה בארה"ב ובארץ, פיתח ארמנדו חושים מחודדים להתאמות התפריט לחומרי הגלם המקומיים אהבתו הגדולה לים הביאה אותו לפתוח את המסעדה למול הנוף המשכר של טיילת ת"א ולהשתמש בדגה הטרייה ביותר בשילוב מיטב מוצרי הגלם המגיעים מהצפון ויינות נעימים מהארץ ומאגן הים התיכון.

ארמנדו – כמי שדובר צרפתית, איטלקית, אנגלית, ערבית ועברית – מקפיד על עיקרון חשוב במשנתו האישית והוא : "אירוח כיד המלך". לארמנדו חשוב מאוד שכל אורח יצא מהמקום עם חיוך, טעם וחוויה שייהנה להיזכר בה.

אישי מאת ארמנדו

לחופה של טיילת תל אביב פתחתי את מסעדת הדגים, "ארמנדו".
בהשראת הריביירה הצרפתית עם ניחוח ים תיכוני מהבית, אני מזמין אתכם ליהנות מחוויה קולינארית ערבה לחיך.המנות העשויות בקפידה לצד העיצוב הנקי, רחש הגלים ורוח הים יעניקו לכם חוויה שלא תרצו לוותר עליה.

שלכם,
ארמנדו (עמי) קדוש